مانیتورینگ در دوربین‌های مداربسته پاناسونیک

در ابتدای بررسی این موضوع را بهتر است به یاد داشته باشیم، جهت مانیتورینگ دوربین های مداربسته آنالوگ از خروجی های دستگاها های رکوردر در ۲ حالت Multiscreen و یا Spot استفاده می‌شد که اصولا تصویر Multi جهت مانیتورینگ کلی در مانیتور با سایز بزرگ و خروجی Spot در مانیتور کوچکتر جهت انتخاب دوربین مورد نظر جهت بررسی دقیق تر ، کنترل و یا باز پخش تصویر رکورد شده استفاده می‌شد.

البته در آن زمان ماتریکس های WJ-SX650 انقلابی عظیم در امر تعداد کنترلر و یا مانیتورینگ و یکپارچه سازی سیستمها بوجود آورد. اما با آمدن دوربین‌های تحت شبکه شرایط جهت یکپارچه سازی و یا کنترل و‌ مانیتورینگ هر چند به ظاهر گرانتر شد، ولی بسیار پیشرفته تر و کامل تر گردید. یکی از متفاوت ترین شرایط تعداد دوربین‌های تحت کنترل تقریبا نامحدود گردید و همچنین تعداد نقاط کنترلی و مانیتورینگ به مراتب بیشتر گردید.

البته نسل های مختلف NVR های برند پاناسونیک با خروجی های تصویر HDMI ،امکان مانیتورینگ مستقیم از خود NVR را به کاربر می دهند . اما جهت استفاده بهینه از امکانات مانیتورینگ، کنترل و تعریف سطح دسترسی، بهتر است از نرم افزار مانیتورینگ برند پاناسونیک WV-ASM300 و کیس طبق استاندارد استفاده کرد و البته در نظر داشته باشید قطعا زمانیکه دوربین پاناسونیک شما با فرمت فشرده سازی H.265 تنظیم شده باشد و یا رزولوشن 4K داشته باشد و امکانات ویژه همانند نرم افزار WV-ASE205 داشته باشید سیستم کیس مانیتورینگ شما بایستی کمی قوی تر باشد.

البته همیشه سوالات بسیاری در خصوص نحوه استاندارد مانیتورینگ می شود که در جواب باید گفت همه این موارد، به یک سری نیاز های کارفرما بستگی دارد. از قبیل داشتن تعداد اپراتور ، امکانات فضایی اتاق کنترل ، اهمیت مانیتورینگ تصاویر ،تعداد دوربین های متحرک ، و البته میزان پولی که کارفرما قصد دارد هزینه کنند. اما در صورت داشتن بهترین شرایط و بالا بودن سطح حساسیت پیشنهاد می شود به ازای هر 16 تصویر یک عدد مانیتور بزرگ حدودا 50 اینچ صنعتی با قابلیت کارکرد 24 ساعت از 7 روز هفته و به ازای هر اپراتور اتاق کنترل یک عدد مانیتور کوچکتر در حدود 20 اینچ در نظر گرفته شود. در سیستم نرم افزار مانیتورینگ WV-ASM300 پاناسونیک شما میتوانید با دریافت لایسنهای WV-ASE202 امکان داشتن 6 عدد خروجی که شامل 4 عدد LIVE و یک عدد اپراتوری جمعا 68 تصویر و یک عدد Map را دارا می باشد.جهت تجهیز کیس و یا سرور جهت مونیتورینگ پیشنهاد شده حداقل از CPU های CORi5 7500 و گزینه بهتر Cor i7 7700 به بالا و حداقل 8 گیگ رم جهت دوربین های پاناسونیک سری H.265 استفاده شود و چنانچه قصد استفاده از چند مانیتور با لایسنس WV-ASE202 را دارید از گرافیک Qudro P1000 Nvidia استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

EnglishIran
error: Alert: Content is protected !!