Onvif در دوربین مداربسته پاناسونیک

 Onvif یا به طور کامل Open Network Video Inter Face، یک پروتکل مشترک مابین سیستم‌های تحت شبکه، جهت ارتباط بین برندهای است. البته ممکن است این پروتکل نیازهای فنی شما را به طور کامل رفع نکند اما در ایجاد ارتباط صحیح بین سیستم‌های تحت شبکه علی‌الخصوص بین دوربین‌های مداربسته و سیستم‌های رکورد (NVR ها و VMS ها) بسیار‌ موثر‌ و کاربردی است.
هر چند به نظر اکثر کارشناسان، یکسان بودن دوربین و NVR و VMS تضمین خوبی بر استفاده کامل از قابلیتهای دوربین و رکوردر به شما خواهد داد. البته در دوربین‌های مداربسته پاناسونیک، شما با داشتن بهترین NVR های استندالون (StandAlone) لینوکس بیس و همچنین نرم افزار VI طرفداران این برند را از بابت استفاده کامل از این قابلیت‌ها، مطمئن ساخته است.نسل جدید دوربین‌های مداربسته پاناسونیک پروتکل‌های Onvif S,G,T را  به طور کامل ساپورت می‌کند.

بهتر است بدانیم که :

  • پروتکل Onvif S جهت قابلیت های مشترک بین دوربین ها صدا و تصویر و آلارم، جهت کنترل دوربین متحرک
  • پروتکل Onvif G جهت رکورد و بازبینی تصاویر
  • پروتکل Onvif T در خصوص ساپورت کدک های فشرده سازی H.265 و H.264 و‌ همچنین تنظیمات تصویر و مدیریت آلارم و تشخیص حرکت است.
  • پروتکل Onvif M این استاندارد دارای قابلیت طبقه بندی سوژه ها، ثبت موقعیت مکانی، خودرو، شماره پلاک، چهره انسان و بدن انسان

و نکته پایانی، یکی از مهمترین موارد استفاده پروتکل Onvif استفاده در نرم افزارهای پلاک‌خوانی به جهت دسترسی به تصویر دوربین از طریق Rtsp دوربین است.

دیدگاهتان را بنویسید

EnglishIran
error: Alert: Content is protected !!